iPhone'lara nasıl müzik yüklenir? (Syncios kullanımı)


Yeni bir yazı ile tekrar merhaba. Bu yazımızda iPhone'a nasıl müzik yüklenir onu anlatacağız. Bildiğiniz üzere iPhone'lar çok fazla yazılım kısıtı olduğu için rahat bir şekilde yönetilemiyor. Bu sebeple ya cihaz üzerinde ücretli müziklerden faydalanacaksınız ya da iTunes programını kullanarak işinizi halledeceksiniz. Bu yazıda biz iTunes ile değil farklı bir program ile sizlere müzik eklemeyi göstereceğiz.

  • Gerekli programlar
Yükleme yapabilmek için öncelikle bilgisayarınızda muhakkak iTunes'in son sürümü kurulu olmalı, buradan yükleyebilirsiniz. İşimizi yapacağımız asıl program ise Syncios programı. Son derece başarılı olan bu program ile iTunes ile uğraşmaya gerek kalmadan hızlı ve basit şekilde cihazınıza yüklemeler yapabilirsiniz. programı buradan indirebilirsiniz.


  • Seçimli müzik yükleme
Gerekli programları kurduktan sonra Syncios programını çalıştıralım ve cihazımızı bilgisayara bağlayalım. Bağlantı sağlandığında bizleri aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır.Bu ekranda telefonumuzla ilgili bilgileri görebilirsiniz. Şimdi müzik yüklemesi yapacağımız menüye geçelim, bunun için sol sütunda bulunan "Medya" sekmesine tıklayalım.


Eğer cihazınızda hiç müzik yoksa bu şekilde bir mesaj alacaksınız. Telefonumuza müzikleri yüklemek için ise üst barda görülen "Eklemek" butonuna tıklıyoruz. Bu butona tıkladığımızda bizler iki seçenek sunacaktır, "Dosya ekle" ve "Klasör ekle". Dosya ekle menüsüne tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda eklemek istediğiniz müzikleri bulup seçtiğimizde sadece seçtiğimiz müzikler cihaza eklenir. Örneğin pop klasöründe bulunan tüm müzikleri değil sadece "O sen olsan bari.mp3" dosyasını eklemek istiyorsam sadece bu dosyayı seçiyorum ve tamam diyorum.Yukarıda da gördüğümüz gibi seçtiğim dosyalar telefona yüklendi. Bu yöntem ile  yüklemek istediğiniz müzikleri seçerek cihaza aktarabilirsiniz. Diğer yöntemde ise müzikleri tek tek seçmekle uğraşmıyoruz, müziklerin olduğu klasörü programa gösteriyoruz. Program otomatik olarak klasördeki tüm müzikleri cihaza aktarıyor. Bunu yapmak içinde "Eklemek" butonuna tıkladığımızda karşımıza çıkan pencerede "Klasör ekle" seçimini yapmak. Daha sonra gelen ekranda ise müziklerin olduğu klasörü gösteriyoruz.


  • Çalma listesi oluşturarak müzik ekleme
 Bazılarımız müziklerini listeler halinde saklamayı sever. Cihaza tüm müzikleri atsak bile tek tek onları listeler haline getirmek çok uzun sürüyor. Programımız müzikleri çalma listesi olarak da cihazımıza eklemeye imkan tanıyor. Bunu yapabilmek için aşağıdaki ekranda da görüldüğü gibi üst barda bulunan "Yeni çalma listesi" butonuna tıklıyoruz. Gelen ekranda çalma listesi için düşündüğünüz adı yazıyorsunuz. Ben pop müzikleri atacağım için tr pop ismini verdim. Liste oluştuktan sonra ekranın sağ tarafında Çalma listesi başlığı altında listenizi görebilirsiniz. 


Şimdi çalma listemize müziklerimiz ekleyelim. Öncelikle listeye müzik eklemek için listemizi ekrana getireceğiz. Bunu yapmak için ekranın sağ tarafında bulunan çalma listesi başlığı altındaki listemizi bulup çift tıklıyoruz. Listemizde müzik olmadığı için ekranda müzik yok ibaresi belirecektir. Şimdi müzikleri eklemek için yukarıda anlattığımız şekilde, üst barda bulunan Eklemek butonuna tıklıyoruz. Ben listelerimi klasör halinde düzenlediğim için klasör ekleme seçeneği ile devam edeceğim. Gelen ekranda pop müziklerin olduğu klasörü seçiyorum ve tamam diyorum.


Gördüğünüz gibi müzikler eklenmeye başladı. Tüm müzikler eklendiğinde alt tarafta yükleme tamamlandı mesajı görülecektir. Eğer yeni listeler eklemek isterseniz yukarıdaki anlatım ile yeni listeler ve müzikler ekleyebilirsiniz.


Yeni bir yazıda görüşmek üzere!

Yorumlar