Rehber: 4k Downloader ile YouTube videoları nasıl indirilir?Merhaba değerli okuyucular. Bugün sizlerle televizyonun başka bir boyutu olan YouTube içeriklerini 4k Downloader ile nasıl indirebileceğimizi paylaşacağız.

YouTube filmden müziğe, spordan oyuna milyonlarca içeriğe sahip çok büyük bir platform oldu. İçeriklerin artması daha çeşitli ve kaliteli yapımları da beraberinde getirdi tabii ki. Biz kullanıcılarda haliyle takip ettiğimiz kanalların içeriklerini çevrimdışı olarak da izlemek istiyoruz. En basitinden seri şeklinde paylaşılan videoları daha sonra telefonumuzdan ya da bilgisayarımızdan internetsiz şekilde izlemek istiyoruz. Ya da beğendiğimiz bir müzik videosunu mp3 şeklinde indirip telefonumuzda ya da bilgisayarımızda yine çevrimdışı dinlemek istiyoruz. İşte paylaşacağımız program 4k Downloader ile tüm bunları nasıl yapabileceğimizi sizlere aktaracağız.

Programın yükleme ve kullanma

Programı kullanabilmek için öncelikle bilgisayarımıza yüklememiz gerekiyor. Bu arada programın ücretli olduğunu sadece belli bir süreliğine ücretsiz kullanılabileceğini belirtelim. Ancak basit bir aratma ile tam sürümede sahip olabilirsiniz.

Öncelikle programı buradaki sayfadan indirelim (yeşil kısım). Daha sonra programın kurulumunu yapalım ve programı çalıştıralım.


Uygulamayı çalıştırdığımızda yukarıdaki gibi bir ekranla karşılaşıyoruz. Burada yapmamız gereken iki tür işlem var. Birincisi akıllı mod ile indirme yapmak, ikincisi normal şekilde indirme yapmak.

Normal mod ile indirme yapmak

Bu modda yapmamız gereken şey YouTube'da açtığımız bir videonun linkini kopyalamak ve "Link Yapıştır" butonuna basmak. Kopyaladığımız link otomatik olarak uygulamaya eklenecek ve bize aşağıdaki gibi bir soru yöneltecektir.


Bu ekranda videoyu nasıl indireceğimize karar veriyoruz. Sol taraftaki ilk seçenek video mu yoksa ses olarak mı indirme yapacağımızı belirtirken sağ taraftaki seçenek ise video ise hangi formatta (mp4, mkv, 3gp, flv) ses ise hangi formatta (mp3, m4a, ogg) olacağını belirtiyor. Bu formatlar videolara göre değişiklik gösterebilir. Daha sonra alt tablodan da video veya sesin hangi kalitede veya çözünürlükte indireceğimizi boyutları ile seçiyoruz. Yine alt taraftaki üç nokta: indirilecek olan dosyanın nereye kaydolacağını belirtmemize yarıyor. Bunları ayarladıktan sonra "Çıkart" butonunu kullanarak işlemi sonlandırıyor ve dosyamıza ulaşabiliyoruz.

Akıllı mod

Akıllı mod ise sürekli olarak aynı tür ve formatta indirme yapanlar için getirilmiş güzel bir özellik. Özelliği aktif etmek için "Akıllı Mod" butonuna tıklıyoruz ve karşımıza şu şekilde bir menü geliyor:


Bu ekranda ayarladığımız indirme türü program tarafından hafızalanıyor ve eklediğimiz her link bu seçtiğimiz ayarlar çerçevesinde işlem görüyor. Örneğin yukarıda ben sadece mp3 olarak indirme yapacağım için ayarları ona göre düzenledim. Artık ana ekranda yapıştırdığım her link otomatik olarak mp3 olarak inecek ve bana her seferinde nasıl indirmem gerektiğini sormayacak. 

Programın bir diğer özelliği ise çalma listelerini de otomatik olarak indirebilmesi. Bunu yapmak içinde herhangi bir listenin linkini kopyalayıp programa yapıştırın, size aşağıdaki gibi bir soru yöneltecektir buradan eğer "Çalma Listesini İndir" butonuna tıklarsanız program sizin için tüm listeyi istediğiniz tür ve formatta indirmeye başlayacaktır. 


Yeni bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın!


Yorumlar