iPhone X yerine alabileceğiniz ürünler!


Merhaba değerli takipçiler. Bildiğiniz gibi yeni iPhone X'lerin ülkemizdeki satış fiyatı 6099 Lira olarak belli oldu. Fiyatın bu kadar yüksek olmasıyla birlikte insanlarımız hangi organından vazgeçeceğini düşünürken aynı zamanda telefonu aldıktan sonra zamanda yolculuk gerçekleştirip gerçekleştiremediğini düşünmeye başladı. Yani açıkçası bir telefona bu kadar fiyat biçmek akıl işi değil. Tabii ki bir kısmı vergi ancak vergileri çıksanız bile fiyat yine çok yüksek üstelik sunduğu bir çok şeyi alternatifleri daha makul fiyata gerçekleştirebiliyor. Her neyse biz işin bu kısmı değil alternatif kısmı ile ilgileneceğiz. Yani bu paraya bu telefon yerine neler alabiliriz ona değineceğiz. Buyurun başlayalım efenim...


Oyun sever biriyseniz hem işinizi hem oyununuzu yönetebileceğiniz kral bir bilgisayar alabilirsiniz. Mesela resimdeki Asus RoG Serisi Laptop 5998 Lira. (i7-1050Ti-16GB-1TB-128GB SSD)

İsterseniz oturma odanıza kocaman bir 4K Curved TV alabilirsiniz. Samsung marka bu televizyon 55" ve fiyatı 5799 Lira. Bunun bir de S8 Edge hediyeliside var, tek taşla iki kuş vurulur.

Şüphesiz şu daha güzel bir tercih gibi duruyor. Sony marka 3D Blu-ray oynatıcısı 5.1 sinema sistemi ve Playstation 4 Pro. İkisinin beraber aldığınız zaman toplamda 5448 Lira ödüyorsunuz. Kalan kısım ile kola ve çerez alın.

Ben annemi mutlu edeceğim diyenler içinde şu gördüğünüz İstikbal koltuk takımı 5820 Lira. Hangi anne bağrına basmaz ki böyle takım..yani evladı...

Belki de en mantıklısı. Evet 6000 liraya bir araba alabilirsiniz. Piyasada bu fiyata Lada, Serçe, Tofaş, Toros model arabalar bulunmakta. En azından telefonla yapamadığınız seyahati yaparsınız. Gerçi telefonunuz yoksa içinde dinlediğiniz müziği snap atamazsınız ama olsun. Araba şart.


İşin bir de sağlık boyutu var tabi. Ben paramı mantıklı şeylere harcamak isterim derseniz tam kapsamlı bir check-up yaptırabilirsiniz. Sağlık önemli.


Son olarak bu parayı yatırıma çevirmek var. Günümüzde adım başı çiğ köfteci açıldığı için ben pek tasvip etmiyorum ancak yine de ucuz yollu bir marka ile başlanabilir. 5000 Lira altına bayilik veren birçok firma var. Olmadı paranızı altına, dolara ve hatta bitcoine yatırabilirsiniz. 

Evet arkadaşlar bu yazımda sizlere iPhone X parası ile yapabilceğiniz başka şeylerden bahsettim. Erkek kardeşlerim için bir şeyi atlamış olabilirim mazur görsünler :). Naçizane önerim eğer gerçekten zengin değilseniz ve sadece face, insta, twitter kullancaksanız bu parayı bu telefona vermeyin. Ayrıca o kafanızda hayal ettiğiniz prestije de bu telefonla ulaşamayacaksınız. Prestij telefonla değil yapılan işlerle ve etkileşim kurulan çevreyle olur. Son olarak aşağıya bir karikatür bırakıyor ve esenlikler diliyorum efendim, akılla kalın...


Yorumlar